RUYİAD YUNANİSTAN KÜLTÜR GEZİSİ 22-26 Nisan 2009

 

RUYİAD YUNANİSTAN KÜLTÜR GEZİSİ; 22-26 Nisan 2009

RUYİAD- Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği üyeleri ve Aileleri ile Yakın Dostları; 22-26 Nisan 2009 tarihlerinde, ikinci yurtdışı gezisini Kuzey Yunanistan bölgesine icra etti. Geziye; Onur Üyelerimiz E.Org.Sn.Çevik BİR  ve Eşi, E.Hv.Org.Sn. Cumhur ASPARUK ve Eşi ile RUYİAD Başkanımız Sn.İdris KORALP ve Eşi, Bşk.Yrd.Sn.Hakkı MATRAŞ ve Eşi, Gen.Sym.Sn.Ferda KÖSTENDİL ve Eşi, Ynt.Krl.Üyesi Sn.Erkan VARDAR ve Eşi, Disp.Krl.Bşk. Sn.Namık SATAR ve Eşi, Üyelerimiz  Dr.Sn.Konuralp BAŞOL ve Eşi, Prof.Dr. Sn.Necati SIRMACI ve Eşi, Sn.Necati SEZGİN ve Eşi, Sn.Hilmi DİLER ve Eşi, Sn.Mehmet DİNÇER ve Eşi, Sn.Suat Cavit VULAŞ ve Eşi, Sn.Rıdvan TUNA ,Eşi ve Kızı, Sn.Hilal ÖĞÜTGEN, Sn.Gönül GÜRSOY, Sn.Bayram TÜRKAN, Sn.Cüneyt AĞAN, Konuklarımız Sn.Cahit ÜÇEL ve Eşi, Sn.Alp. TÜMER, Sn.İbrahim  VARLIK, Sn. Fevzi ATASOY , Üyemiz-Rehberimiz ve Tur Organizatörümüz Sn.Atilla TUNA katılmışlardır.

22 Nisan sabahı 07.30'da Yeşilköy Çınar Otel önünde biraraya gelen Ruyiad üye ve aileleri, Otobüsle Tekirdağ-İpsala hudut kapısından YUNANİSTAN'a geçerek öğle yemeği DEDEAĞAÇ'ta yediler..Sırasıyla GÜMÜLCİNE, İSKEÇE görülerek ve GÜMÜLCİNE'de TC.Başkonsolosluğumuzu da ziyaret ederek, KAVALA kentine ulaşılmış ve gece Kavala kentini tepeden gören çok güzel bir otelde aksam yeme ve konaklama yapılmıştır.

Ertesi günü Kavala gezilmiş, Kavalalı Mehmet Ali Paşa konağı ve heykelinin bulunduğu tepe görülmüştür. Devamında DRAMA, SEREZ görülerek SELANİK şehrine varılmıştır. Selanik'te TC.başkonsolos Muavini tarafından Konsoloslukta karşılanan heyetimize küçük bir birifing verilmiştir. Hemen bina yanında bulunan ATATÜRK'ün doğduğu ve yaşadığı tarihi eve geçilmiştir. Burada 23 Nisan ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMININ kutlandığı bu anlamlı günde bu tarihi mekanda RUYİAD Üye ve Eşlerinin bulunması ayrı bir anlam ve değer ifade etmiştir.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu EV'de; Sn. Çevik Bİr paşamızın önceden özenle hazırladığı Atatürk ve günün anlamı konulu konuşması, tüm heyetimizce büyük bir heyecan ve gururla izlenmiştir. Daha sonra  ŞEREF DEFTERİ  Sn.Çevik BİR tarafından heyet adına yazılmış, RUYİAD Başkanı ve tüm üyeler, konuklar ve aileler tarafından imzalanarak özel gün yaşanmıştır.Gece Selanik'te modern ve şehir merkezinde güzel bir otelde geçirilmiş, sabah kahvaltısı sonrası YANYA şehrine hareket edilmiştir.Sırasıyla, PELLA, KASTORYA Gölü ve kasabası görülmüştür. Yanya'ya varıldığında akşam yemeği sonrası cok güzel bir otelde konaklanmıştır.

25 Nisan Sabahı, Yanya ve KALE gezilmiş, özellikle Tepedelenli Mehmet ali Paşa mezarı, camiler görülerek, dünyaca ünlü METEORA MANASTLARI bölgesinde özel bir gezi yapılmıştır. Akşam SELANİK kentine dönülmüştür. Özel bir restoranda Yunan yemekleri ile Yunan SİRTAKİ müziği-oyunu izlenmiş ve topluca eğlenilmiştir. Gece Selanik'te ikamet edilmiş ve sabah Otoyol üzerinden Kavala-İpsala-İstanbul yoluyla ülkemize sağlık ve çok iyi intibalarla dönülmüştür..

RUYİAD tarihine böylece yine güzel bir etkinlik başarı ile eklenmiştir.

DİĞER RESİMLER


Etkinlikler

Arşiv
Sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Copyright © 2014 Ruyiad Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap