RUYİAD BAYRAĞI '' K L İ M A N J A R O D A Ğ I '' ZİRVESİNDE

RUYİAD BAYRAĞI '' K L İ M A N J A R O D A Ğ I '' ZİRVESİNDE

İLGİLİ RESİMLERİ WEB SAYFAMIZDAKİ '' AYLIK ETKİNLİKLER '' BÖLÜMÜNDE GÖREBİLİRSİNİZ.

Rumeli kimliğim, insan sağlığı hassasiyetim ve çevrecilik bilincim ile " Klimanjaro'nun karları erimesin " sloganlı tırmanışa katıldım. 15-27 Ocak 2008 tarihindeki on iki gün süren ve 5895 metrelik bir tırmanışı 5 i tıp hekimi olan 7 kişilik ekip arkadaşlarımla gerçekleştirdim. R U Y İ A D bayrağını zirveye kadar gururla taşıdım.

Zorlu ve zorlu olduğu kadar da anlamlı tırmanışla ilgili kısaca bilgi vermek ve fotoğrafları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Afrika kıtasının en yüksek dağı olan Klimanjaro Dünya'nın en büyük volkanik dağı olup aynı zamanda da dünyanın tek başına duran en büyük objesi olarak anılmaktadır.

  "EN" leri üzerinde toplayan Klimanjaro Dağı'nın buzullarının % 80' i erimiş. Küresel ısınma nedeni ile 2020 yılında buzul kalmayacağı tahmin ediliyor. Buzul erimesi şimdilik nehirleri çoşturuyor. Buzullar bitince nehirler kuruyacak ekosistem de çökecek. Bitkiler hayvanlar ve insanlar susuz kalacak. İronik olan da küresel ısınmaya en az etkisi olan kıtanın önümüzdeki on yıl gibi çok kısa bir sürede hızlıca etkilenecek olması.

Bizler bu konuya dikkat çekmek için tırmanışı gerçekleştirdik. Tırmanışımız bir çok yayında yer aldı, sesimizi duyurmayı başardık. Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği olarak da küresel ısınmaya karşı duyarlılığımızı bayrağımız altında gösterdik.

Rumeli ismini ve bayrağımızı böyle anlamlı bir görevde bana teslim ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Turistik bir gezi olarak ta gidilip görülmesini tavsiye ederim.

Ecz Nureddin KEŞMER

Duyurular

Arşiv
Sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Copyright © 2014 Ruyiad Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap