ANITKABİR VE ANKARA

ANITKABİR VE ANKARA
(6 KASIM 2007)
DEĞERLİ RUMELİLİ DOSTLARIM,
RUYİAD kuruluşunun 16 ncı yılında bir ilki de yerine getirdi.
6 Kasım 2007 tarihinde Ruyiad yönetim kurulu ve diğer üyeleri birlikte Ankara'ya sabah erken saatlerde kara yolu ile hareket etti. İlk durak ANITKABİR'di. Ulu Önderimiz,Rumelili Hemşehrimiz ve Yüce Atatürk'ün
huzuruna ASLANLI YOLU takiben MOZOLE'ye güzel ve anşamlı bir resmi törenle kırmızı - beyaz çiçeklerden oluşan RUMELİ ÇELENGİNİ koyduk. Hepimiz çok duygulandık.Daha sonra inkılap kulesinde topluca RUYİAD adına "ŞEREF DEFTERİNE" düşüncelerimizi yazdık. Birlikte FOTOĞRAFLAR ÇEKİLDİK VE MÜZEYİ ÖZENLE GEZDİK..
Ülkemiz için ne kadar şanslı olduğumuzu anladık ve böyle bir lidere sahip olmanın gurur ve mutluluğunu yaşadık..
Tüm bu yaşananlar anında Anıtkabir WEB Sayfasına biz daha binayı terk etmeden yüklendi..Herkes RUYİAD ziyaretini yıllarca bu tarihsel belgede bulabilecek artık..
Bu anlamlı ziyarete; Ynt.Krl.Bşk. İdris KORALP, Ynt.Krl.Üyeleri Rüştü MERTCAN, Okan ORAK, E.Bakanlar Arif SEZER, Şerif ERCAN,diğer üyelerimiz Mehmet ÇİFTEOĞLU, Nedim SÜLYAK,Münir AKMERT,Hilal ÖĞÜTGEN,Bayram TÜRKAN katılmışlardır.
İkinci Durak, Hava Kuvvetleri Komutanı Org.Aydoğan BABAOĞLU' nu ziyaret olmuştur. Aynı heyetle yapılan bu ziyarette çok güzel ve samimi bir ortam içinde sohbet edilmiş ve günün önemli konularına yer verilmiştir.Karargahın ziyareti sonunda toplu hatıra fotoğrafı çekilmiş ve heyetimiz bizzat Kuvvet Komutanımız tarafından uğurlanmıştır.
Dönüş yolundaki BOLU DAĞLARINDAKİ KARLI HAVA; geceye ve kışa başlayan ülkemiz açısından kayda değer görülmüştür..
Bu anlamlı gezinin katılımında bulunan üyelerimize ve özellikle Sn.Bakanlarımıza şükranlarımı sunarım..
Saygılarımla..
İdris Koralp

Başkandan

Arşiv
Sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Copyright © 2014 Ruyiad Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap