RUYİAD 20' İNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ VE RUMELİ GECESİ ARDINDAN-29 KASIM 2011

 

Değerli RUYİAD Üyeleri ve Konuklarımız,

Balkanlarda,  bir zamanlar vatan toprağı olan, tarihimizin bir parçası durumundaki coğrafyadan ismini alan Derneğimizin;  20’ inci Yılı nedeniyle düzenlediğimiz,  RUMELİ Gecesine hoş geldiniz ! Sizleri,  Şahsım ve Yönetim Kurulu adına,  saygı ile selamlıyorum. Derneğimizinbu özel ve anlamlı gecesinde, teşrifleri ile BİZLERİ onurlandıran;  aramızda bulunan Tüm Konuklarımıza, RUYİAD adına  teşekkürü bir borç bilirim.
 
Türkiye’nin saygın, başarılı ve elit insanlarının oluşturduğu, Sanayici, İş adamı ve Yönetici kimlikleri ile bugün itibarıyla RUYİAD üye sayısı 200’ e yaklaşmıştır.
 
Haftalık Salı SOHBET toplantıları, Her yıl bir Rumeli ülkesinin Gezilmesi, İstanbul ve Diğer Bölgelerdeki Tarihi yerlere Seyahatler, iki yılda bir yenilenen Üye Almanağı; adeta RUYİAD’ın geleneği haline gelmiştir.
RUYİAD’ın; Rumeli ülkeleri ile tarihi, kültürel ve ticari ilişkilerini sürdürmesine önem verilmekte, Rumeli Türkleri Eğitim Vakfı (RUTEV) ve Rumeli Eğitim Vakfı (REV) ile üyelik bağları her yönü ile desteklenmektedir.
 
Gazi Süleyman Paşa komutasındaki Türk Ordusu’nun Balkanlara geçişiyle başlayan Rumeli Sevdamız, maalesef Balkan Harbi ile bitmiştir.
Balkan Harbinin 100’ üncü yılını idrak edeceğimiz 2012 yılında;    RUYİAD BALKAN GÖÇ SEMPOZYUMU’nun İstanbul’da yapılması, bu sempozyumun Dışişleri Bakanlığı, Genelkurmay Askeri Tarih Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası ve ATLAS Dergisi işbirliği içinde düzenlenmesi, bununla birlikte SERGİ ve FİLM gibi diğer etkinliklerin icrası planlanmış ve çalışmalara başlanmıştır.
 
İstanbul Boğazının en güzel ve tarihi bir bölgesinde icra ettiğimiz 20 inci yıl Rumeli Gecesini, Sizler için büyük özveri ve titizlik içinde hazırlayan, Değerli Yönetim Kurulu Üyelerimize  ve  Sosyal Faaliyetler Komitesine huzurlarınızda candan teşekkür ederim.
RUYİAD’ ın  kuruluşunda ve gelişmesindeemeği geçen, Eski Başkanlarımızı ve Üyelerimizi bu vesile ile şükranla anıyorum. Aramızdan ayrılanlara da tanrıdan rahmet diliyorum. 
Ayrıca, Türkiye Cumhuriyetinin bekası için, canlarını seve seve feda eden Şehit ve Gazilerimizi,  ilkeleri ile yaşadığımız ve yaşamaya devam edeceğimiz Büyük  Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü,  saygı ve minnetle anıyoruz...
 
Hepinizi Saygıyla selamlıyor.
İdris KORALP
RUYİAD Yönetim Kurulu Başkanı
 
 
NOT: Beni telefonla bizzat arayan ve sizlere selam sevgi ve saygılarını sunan ve 20’inci yılımızı kutlayan;
  •  Ruyiad 2. Dönem Başkanı ve FB  Efsane Başkanı  Sn. Ali ŞEN,
  • Ankara Valisi ve  Onur Üyemiz  Sn. Alaaddin YÜKSEL,
  • Istanbul E. Valisi, Milletvekili ve Onur Üyemiz Sn. Muammer GÜLER,
  • E. MSB. Bakanı, Milletvekili ve Onur Üyemiz Sn. Turhan TAYAN’a teşekkür ediyoruz.

29 Kasım 2011- 20’İNCİ YIL RUMELİ GECESİ  / Divan Kuruçeşme- Kristal Çadır 

Başkandan

Arşiv
Sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Copyright © 2014 Ruyiad Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap