BULGARİSTAN İSTANBUL BAŞKONSOLOSU SN. ALEXANDER VELEV, 24 OCAK 2012 SALI AKŞAMI, RUYİAD MERKEZİNDE SOHBETE KATILDI.

BULGARİSTAN İSTANBUL BAŞKONSOLOSU SAYIN ALEXANDER VELEV, RUYİAD GELENEKSEL SALI SOHBET TOPLANTISINDA, 24 OCAK 2012 AKŞAMI SAAT 18.30'DA, FLORYA DERNEK MERKEZİMİZDE, ARAMIZDA OLDULAR. BAŞKONSOLOS BERABERİNDE KONSOLOSLUK EKONOMİ MÜŞAVİRİ VE KONSOLOSLUK BAŞKATİBİ HAZIR BULUNDULAR. GELİŞLERİNDE YÖNETİM KURULUMUZCA KARŞILANAN BULGARİSTAN BAŞKONSOLOSUMUZ VE HEYETE, ÜYEMİZ ŞERİFE ASLAN TARAFINDAN TERCÜME YAPILARAK DESTEK VERİLMİŞTİR. BAŞLANGIÇTA, YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE ÖZEL TOPLANTI ODASINDA DERNEK HAKKINDA BİLGİ ALAN BAŞKONSOLOSUMUZ TARAFINDAN RUYİAD ŞEREF DEFTERİ YAZILARAK İMZALANMIŞTIR. DAHA SONRA SALONA GEÇİLMİŞ VE DERNEK GENEL SEKRETER YARDIMCISI RIDVAN TUNA TARAFINDAN SN.VELEV'İN BİYOGRAFİSİ OKUNMUŞ, GELEN KONUKLAR TANITILMIŞ VE KÜRSÜYE DAVET EDİLMİŞTİR.

BULGARİSTAN'IN HALİHAZIR DURUMU, GELİŞMELERİ VE TÜRKİYE-BULGARİSTAN İLİŞKİLERİNİ ÖZETLE AÇIKLAYAN BAŞKONSOLOSUN SOHBETİ BÜYÜK BİR İLGİ İLE DİNLENMİŞTİR. KOMŞU ÜLKE İLE İLİŞKİLERİN OLUMLU GELİŞMESİ ÜZERİNDE DURULAN KONUŞMALARINA, EKONOMİ MÜŞAVİRİ TARAFINDAN AÇIKLANAN EKONOMİ ÜZERİNE BİLGİ VE ESASLARLA DEVAM EDİLMİŞTİR. HER İKİ KONUŞMANIN SONUNDA, ÜYELERİMİZİN SORU VE CEVAPLAR İZLENMİŞTİR.

SON BÖLÜMÜNDE İSE, BULGARİSTAN HAKKINDA TARİHİ, KÜLTÜREL VE TURİZM AMAÇLI BİR TANITIM FİLMİ İZLENMEŞTİR. ÇOK VERİMLİ BİR TOPLANTI, DERNEK BAŞKANI İDRİS KORALP'İN BULGARİSTAN ÜZERİNE ANLATILAN TÜM KONULARA MÜTEŞEKKİR KALINARAK, RUYİAD TEŞEKKÜR BELGESİ, BULGARİSTAN BAŞKONSOLU SAYIN VELEV'E SUNULMUŞTUR. BU ANLAMLI VE YARARLI SOHBET TOPLANTISI BAŞARIYLA SONUÇLANMIŞTIR.

DİĞER RESİMLER


Etkinlikler

Arşiv
Sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Copyright © 2014 Ruyiad Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap