RUYİAD YÖNETİM KURULU , ONUR VE ASİL ÜYELERİYLE, 22 HAZİRAN 2010 -ANKARA ZİYARETİ ( GENEL )

RUYİAD-RUMELİ YÖNETİCİ ve İŞ ADAMLARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU,ONUR ve ASİL ÜYELERİNDEN OLUŞAN GRUP, ANKARA'ya  ÖZEL BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.

Bu Ziyarete; Yönetim Kurulu Üyeleri İdris KORALP, Hakkı MATRAŞ, Okan ORAK, Ferda KÖSTENDİL, Ahmet BALKAN, Celal KURTKAYA, Onur Üyelerimiz E.Bakan Şerif ERCAN ve Milletvekili Alaaddin Büyükkaya, Asil Üyelerimiz Cüneyt AĞAN, Gönül GÜRSOY, Bayram TÜRKKAN, Ayla ERDİM, Rıdvan TUNA, Mehmet ÇİFTEOĞLU ve Üye Adayımız Orhan BEZGAL katılmışlardır.

Ankara'ya çoğunluğu THY ile havadan, bir kısmı da karayoluyla gelerek, Saat 11.00' de, Tunalı Hilmi Caddesindeki CEVİZ KAFE'de buluşma sağlanmıştır. Saat 12.00'de planlanan Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Sn. Muhammer GÜLER' in ziyareti, Başbakanlıkta TERÖR ile ilgili toplantı nedeniyle yapılamamış, bu saate SAYIŞTAY Başkan Yardımcısı Sn.Hasan BAŞ alınmıştır. Rumeli kökenli ve bir çok üyemiz tarafından tanınan Sn. Hasan BAŞ, Sayıştay toplantı odasında bilgi sunmuş ve Sayıştay Yemek salonunda, Ruyiad  Üyelerine, Öğle Yemeği vermiştir. Kendisine yemek sonrası, RUYİAD ANI ŞİLDİ ve ALMANAĞI, Sn. E.Bakan Şerif ERCAN ile RUYİAD Başkanı Sn.İdris KORALP tarafından verilmiştir.

Daha sonra, Anıtkabir ' e hareket edilmiştir. Anıtkabir Aslanlı Yolun başında, RUYİAD ÜYELERİ ile toplanılmış ve Anıtkabir Komutan Yrd. Yarbay Bülent ERDEN tarafından grubumuz karşılanmıştır. RUYİAD ÇELENGİ, Üyemiz Sn. Mehmet ÇİFTEOĞLU tarafından özel olarak yaptırılmıştır. Yolun başında toplanan üyelerimiz, Aslanlı Yolu yürüyerek katetmiş ve ana bina önünde Tören Düzeni alınmıştır. Topluca yürüyüşle MOZELE önüne gelinmiştir. Burada Dernek Başkanı Sn.İdris KORALP tarafından Çelenk konmuş ve Saygı Duruşunda bulunulmuştur. Devamında Özel odada Anıtkabir Şeref Defteri imzalanmıştır. RUYİAD adına yazılan yazı metni Dernek Merkezinde asılıdır. TOPLU FOTO alınmış ve  Anıtkabir Müzesi gezilmiştir.

Anıtkabir sonrası TBMM binasına gidilmiş, Onur Üyemiz ve İstanbul Milletvekili Sn. Alaaddin BÜYÜKKAYA , Mecliste kendi odası ve toplantı salonunda ziyaret edilmiştir. RUYİAD ANI ŞİLDİ kendisine, Başkan İdris KORALP tarafından takdim edilmiştir. GENEL Meclis salonuna girilmiş ve meclisin  toplantısı izlenmiştir. TBMM salon ve tesisleri gezilmistir. Toplu Anı fotoğrafları alınarak, ANADOLU Klubüne gidilmiştir. Anadolu Klubü Genel Başkanı ve Onur Üyemiz Sn. Şerif ERCAN tarafından karşılanan RUYİAD Üyeleri, Salonda Sn. Şerif ERCAN tarafından Anadolu Klubü hakkında bilgi sunulmustur. Ikramlar sonrası, teşekkür edilerek ve RUYİAD ANI Şildi, RUYİAD Başkanı Sn. Idrıs KORALP tarafından sunulmustur.

Terör haberleriyle güne  başlayan Grubumuz, Ankara Valisi ve Dernek Onur Üyesi olan Sn. Alaaddin   YÜKSEL'i makamında ziyaret amacıyla Valilik binasına geldi. Valimiz, Sn. Başbakanımızın talebi üzerine toplantıya katılınca, Dernek üyeleri Valimizle görüşme olanağı kalmamıştır. Valimizin özel ilgisi hiçbir zaman azalmamıştır. hatta Akşam Yemeği tertiplenerek, RUYİAD Üyelerine çok özel bir olanak sağlanmıştır. Valiliğe verilmesi gereken RUYIAD Ziyaret Şildi ve ALMANAK, Özel Kalem Müdürüne bırakılmıştır. Valilik Tarihi Binası gezilmiş ve Atatürk Çalışma Odası ziyaret edilmiştir. Toplu Fotoğraf çekimleri sonrası Valilikten ayrılmıştır. Valilik Personelinin yakın ilgi ve alakası hertürlü takdirin üstündedir.

Esenboğa Hava Limanına hareket edilerek, İstanbul'a gidiş hazırlıkları yapılmış ve günün özeti alınmış, sohbetle görüşmeler değerlendirilmiştir. Yorgun ve fakat verimli geçen Ankara Seyahati, böylece sağnak yağışlı   İstanbul'a varış ile sona ermiştir.                                             

Etkinlikler

Arşiv
Sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Copyright © 2014 Ruyiad Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap