EDİRNE VALİSİ SAYIN NUSRET MİROĞLU'NU ZİYARET

RUYİAD Ynt.Krl.Bşk. İdris KORALP, Bşk.Yrd. Hakkı MATRAŞ, Gen.Sek. Okan ORAK, Gen.Sek.Yrd. Ferit İPEK, Ynt. Krl. Üyesi Rüştü MERTCAN, Dnt. Krl. Üyeleri Mehmet ÇİFTEOĞLU, Bayram TÜRKKAN ve dernek üyemiz Av.Gönül GÜRSOY ile birlikte hareketle, Bursa Rumelisiad derneği başkanı Vehbi VARLIK ve yönetim kurulu üyelerinden Çetin ÖZTUNALI ve Bayram VARDAR'dan oluşan, RUYİAD ve RUMELİSİAD grubu Edirne otoban gişeleri çıkışında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Ynt. Krl. Başkanı Sayın Ümit MIHLAYANLAR tarafından karşılanıp, Edirne Valisi Sayın Nusret MİROĞLU'nun makamına geçilmiştir. Özellikle Organize Sanayi Bölgesi, yatırımlar ve turizm konusunda görüşmeler yapılarak, Sayın Valimize RUYİAD Ziyaret Anısı takdim edilmiş ve topluca öğlen yemeğine geçilmiştir.

Yemek sonrası Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver DURAN, tarihi üniversite binasındaki makamında ziyaret edilerek, görüşmeler yapılmış, Sayın Rektörümüz Trakya Üniversitesi ve 11 Rumeli Ülkelesi hakkında slayt gösterisi eşliğinde açıklamalarda bulunmuştur. Kendisine de RUYİAD Ziyaret Anısı takdim edilmiştir.

Trakya Üniversitenin ardından, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'na gidilmiş, ETSO toplantısına, ETSO Ynt.Krl.Başkanı Ümit MIHLAYANLAR, Edirne Belediyesi Başkan Vekili N.Kemal DÖLENEKEN, İl Emniyet Müdürü, ETSO Meclis Başkanı Serdar YALÇINER, Edirne Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Okyar YAYALAR ve ETSO Meclis üyelerinin de katılımıyla, RUYİAD ve RUMELİSİAD grubuna Edirne'nin gelişimi, Organize Sanayi Bölgelerinde yatırım ve turizm konularında, slayt gösterimi ile birlikte bir brifing sunulmuştur. RUYİAD Ynt.Krl.Üyesi ve Gen.Sek.Yrd.cısı Sanayici Ferit İPEK'in organize bölgesinde 25.000 m2 arsada 15.000m2 kapalı alanda yaklaşık 300 kişiyi istihdam edecek bir fabrika inşaatına başladığının da slayt gösterimi ile birlikte belirtilmesi bizleri ayrıca gururlandırmıştır. Ruyiad Ynt.Krl.Bşk. İdris KORALP'te meclise hitaben bir konuşma yaparak duygu ve düşüncelerimizi belirterek teşekkür etmiş, ETSO Ynt.Krl.Bşk. Ümit MIHLAYANLAR ve Edirne Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Okyar YAYALAR'ada birer RUYİAD Ziyaret Anısı takdim edilmiştir.

ETSO toplantısı sonrası Edirne Belediye Başkanı Sayın Hamdi SEDEFÇİ makamında RUYİAD ve RUMELİSİAD guruplarını kabul etmiş, kendiside yapılacak olan yatırımlar konusunda her türlü yardıma açık olduklarını, Edirne'nin bundan sonra stratejik öneminin arttığını ifade etmiştir. Belediye Binasındaki "ATATÜRK ODASI" gezilerek bu özel oda hakkında bilgi alınmıştır. Atatürk Edirne'de kaldığı sürece çalışmalarını Belediyenin üst katındaki asma merdivenlerle çıkılan ve halen Belediye Meclis Salonu olarak kullanılan salonda sürdürmüş. Belediye Başkanı Hamdi SEDEFÇİ'yede RUYİAD Ziyaret Anısı takdim edilerek Belediyeden ayrılınmıştır.

Edirne Belediyesindeki görüşmelerin ardından Edirne Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine geçilmiştir. Derneğin Başkanı ve aynı zamanda RUMELİ TV Edirne Bölge Temsilcisi olan Sayın Selahattin PINAR bir konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini ifade etmiştir. Ruyiad Başkanı İdris KORALP tarfından Şeref Defteri imzalanmıştır. Dernekteki görüşmeler RUMELİ TV tarafından yayınlanmak üzere çekime alınmış, yine RUMELİ TV tarafından Ruyiad üyelerimizden Hakkı MATRAŞ, Rüştü MERTCAN ve Ferit İPEK ile röpörtaş yapılmıştır. Görüşmelerin ardından SELİMİYE Camii gezilmiş hakkında bilgi alınmıştır. Gezi ardından RUYİAD ve RUMELİSİAD grubu, Edirne Genç İş Adamları Derneği Başkanı Kadir ÇAKAY tarafından Selimiye Taşodalar hotel, padişah sofrası çay bahçesi tesisinde misafir edilmiş ve ardından İstanbul'a dönmek üzere yola çıkılmıştır.

DİĞER RESİMLER


Etkinlikler

Arşiv
Sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Copyright © 2014 Ruyiad Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap