MAKEDONYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSU SN. IGOR POPOV GÖREVİNİ BİTİRDİ. VEDA İÇİN RUYİAD ZİYARETİNE GELDİ. 1 Mart 2010

MAKEDONYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSU Sn.İgor POPOV ve Yeni BAŞKONSOLOS Sn.Zerrin ABBAS, 1 MART 2010 Pazartesi günü saat 13.00'de, RUYİAD Dernek Merkezinde, GÖREVLERİNİN bitiminde VEDA için üyelerimizi ziyarete geldiler. Başkonsolos Sn.İgor POPOV, beraberinde Asistanı Sn. Sevim Hn. ile geldiği derneğimizde; İstanbul'da geçen 4,5 yıllık görevinin özetini anlattı. RUYİAD'a yaptığı ilk ziyaretinin önemini ve üyelerimizle birlikte olumlu, verimli ve dostça geçen zamanları açıkladı. Rumelinin Dostluk Sövalyesi olarak adlandırdığı Derneğimiz hakkında övgü dolu sözler söyledi. Yeni Başkonsolo Sn.Zerrin ABBAS'ı  tanıttı. Yeni görev yeri olarak SLOVENYA Lubliyana Büyükelçiliğine gideceğini açıkladı. Türkiye'de ve İstanbul'daki güzel günlerini unutamayacağını ifade etti. Derneğimize ve tüm üyelerimize gösterilen yakınlık ve güzel işbirliği için teşekkür etti. Yeni Başkonsolosun, üyemiz  Sn.Münir AKMERT ile akraba yakınlığını da açıklayarak, ona da yakın bir dostluk göstereceğimizi ifade etti.
Dernek Yönetim Kurulu Başkanı tarafından, derneğe yapılan ziyaretin değerinin büyük olduğu, sevilen bir Başkonsolos olarak 4,5 yıldır icra ettiği başarılı çalışmaları övülerek, İstanbul ve Türkiye'deki diplomatik etkinliği öne çıkarıldı. Dernek ile ilişkilerinde de gösterdiği yakınlık ve ortak çalışmalardaki öne çıkan özellikleri nedeniyle kendisine teşekkür edildi. Yeni görev yeri Slovenya'da başarılar dilenirken, Yeni Başkonsolos Sn. ABBAS'a yeni görevinde sağlık ve huzurlu çalışmalar temenni edilerek, gelecekte birlikte güzel etkinliklerin planlanmasının düşünülmesi ifade edildi.
Ziyarete katılan Dernek Üyeleri; Prof.Dr.İlter TURAN, Münir AKMERT, Rüştü MERTCAN, Ümit Nazlar EREN, Gönül GÜRSOY, Salih BÜYÜKBAYRAK, Namık SATAR, Bayram TÜRKAN ve Dostumuz Turan ATILGAN; eski ve yeni Makedonya Başkonsolosları için tek tek iyi dileklerini ifade ettiler ve  sonunda, RUYİAD Başkanı  tarafından Başkonsolos Sn.İgor POPOV'a  Dernek adına "RUYİAD TEŞEKKÜR BELGESİ" takdim edildi. Birlikte toplu fotoğraf çekimi sonunda, misafir heyet dernek önünden uğurlandı.

DİĞER RESİMLER


Etkinlikler

Arşiv
Sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Copyright © 2014 Ruyiad Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap