İSTANBUL DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KORO ŞEFİ SN. FATİH SALGAR VE SANATÇI ARKADAŞLARI ARAMIZDA -23 ŞUBAT 2010

TÜRK MÜZİĞİNİN EN ÜST İCRA KURUMU OLAN, KÜLTÜR BAKANLIĞI İSTANBUL DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU ŞEFİ Sn.Fatih SALGAR, YARDIMCISI, SAZENDELERİ VE SES SANATÇILARI  İLE BİRLİKTE; 23 ŞUBAT 2010 SALI AKŞAMI, RUYİAD SOHBET TOPLANTISINDA, FLORYA DERNEK MERKEZİMİZDE ARAMIZDA OLDULAR.

Başlangıçta, Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte Özel Toplantı Odamızda Koro Şefi Sn. Fatih SALGAR, Yardımcısı ve Tambur Sn. Birol  YAYLA, Kanun Sn. Serap ÇAĞLAYAN, Keman Aziz Şükrü ÖZOĞUZ, Solist Sn. Ezgi KÖKER, Dernek Üyemiz veSolist Sn. Fettah CANKURTARAN AĞIRLANMIŞLARDIR. Koro Şefi Yardımcısı tarafından RUYİAD Şeref Defteri yazılarak imzalanmış, kısa bir sohbet ve dinlenmeyi müteakip salonuna geçilmiştir.

 Şef Sn.Fatih Salgar'ın biyografisi okunmuş ve Koro Şefi tarafından, Sanatçı arkadaşları üyelerimize takdim edilerek, Rumelili Sanatçı Bestekar rahmetli YESARİ ASIM ARSOY'un kişiliği, sanata dair özellikleri ve rumeli ile bağlantısı, yaşamından anıları ihtiva eden son derecede verimli ve anlamlı şekilde anlatılmıştır.

Değerli Sanatçı Yesari Asım ARSOY'un eserlerinin icrası yapılmış, sazendelerin naturel enstrüman seslerinin otantik havası içinde, solistler Sn. Ezgi Köker ve Sn. Fettah Cankurtaran'ın güzel sesleriyle duygulu ve müstesna bir müzik dinletisi, üyelerimizin de koro şeklindeki eserlere katılımlarıyla, çok özel bir gece yaşanmıştır. Toplantıya konuk olarak, Rumelili Halk Müziği sanatçısı Sn. Arif ŞENTÜRK'ün de katılması ayrı bir anlam vermiştir.

Toplantı sonunda; Ruyiad Yönetim Kurulu Başkanı  tarafından, "RUYİAD TEŞEKKÜR BELGESİ"  Koro Şefi Sn. Fatih SALGAR'a takdim edilmiş, Katılan Sanatçılara şükran duyguları ifade edilerek, Koro şefinin eşi Sn. Berna SALGAR'a ÇİÇEK sunulmuştur. Koro adına Şef Sn. Fatih SALGAR tarafından RUYİAD BAŞKANI Sn. İdris KORALP'e Bestekar Yesari Asım ARSOY'un Fotografı takdim edilmiştir. Dernek merkezine asılmak üzere alınan bu değerli ANI, büyük bir gururla saklanacaktır. Toplu akşam yemeği esnasında sohbete devam edilmiş, topluca şarkılar söylenmiş ve veda edilerek gece tamamlanmıştır.

Etkinlikler

Arşiv
Sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Copyright © 2014 Ruyiad Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap