KÜLTÜR BAKANLIĞI İSTANBUL DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KORO ŞEFİ SN. FATİH SALGAR VE SANATÇI ARKADAŞLARI DERNEĞİMİZDE, 22 ŞUBAT 2011

RUYİAD GELENEKSEL 22 ŞUBAT 2011 SALI TOPLANTISINDA, KÜLTÜR BAKANLIĞININ ÖZEL İZNİYLE GELEN, İSTANBUL DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KORO ŞEFİ FATİH SALGAR VE SANATÇI ARKADAŞLARI FETTAH CANKURTARAN (SOLİST), EZGİ KÖKER (SOLİST), BİROL YAYLA (ŞEF YRD./TANBUR), AZİZ ŞÜKRÜ ÖZOĞUZ (KEMAN), VOLKAN ERTEM (VİOLONSEL), TANER SAYACIOĞLU (KANUN) İLE BİRLİKTE, İSTANBUL ŞAİRİ VE RUMELİLİ SANATÇI YAHYA KEMAL BEYATLI'YI TANIMAK VE ANMAK İÇİN, DERNEK MERKEZİNDE ÜYELERİMİZLE BİR ARADA OLDUK. ŞEF FATİH SALGAR TARAFINDAN RUYİAD ŞEREF DEFTERİ YAZILARAK İMZALANDI. TOPLANTI BAŞLANGICINDA, DERNEK GENEL SEKRETERİ OKAN ORAK TARAFINDAN, ŞEF FATİH SALGAR'IN BİYOGRAFİSİ OKUNDU VE SANATÇILAR TANITILDI. DERNEK ÜYELERİMİZİN BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİĞİ BU ÖZEL SALI SOHBET TOPLANTISINA; KORO ŞEFİ SN. FATİH SALGAR'IN İSTANBUL ŞAİRİ VE RUMELİLİ SANATÇI YAHYA KEMAL BEYATLI'NIN HAYATI, ESERLERİ VE SANATA KATKILARINI İHTİVA EDEN GÜZEL BİR KONUŞMASI YER ALDI. DAHA SONRA RUMELİLİ SANATÇIMIZA AİT 9 ESER NATUREL VE CANLI BİR MÜZİK ORTAMINDA, DEĞERLİ SOLİSTLER EŞLİĞİNDE SESLENDİRİLDİ. BU GÜZEL ATMOSFERDEKİ MÜZİK İCRASINA, ÜYELERİMİZ DE SESLERİYLE KATILDILAR.

TOPLANTI SONUNDA, DERNEK YÖNETİM KURULU BAŞKANI İDRİS KORALP TARAFINDAN, YAPILAN ŞÜKRAN KONUŞMASI İLE BİRLİKTE, RUYİAD "TEŞEKKÜR BELGESİ" SAYIN FATİH SALGAR'A SUNULDU. SANATÇILAR ADINA DA BU ANLAMDA TEŞEKKÜR İÇİN ÇİÇEK BUKETİ, RUYİAD BŞK.YRD. HAKKI MATRAŞ TARAFINDAN, SN. EZGİ KÖKER'E VERİLDİ. BU GECENİN ANLAMLI DİĞER BİR SÜRPRİZİ OLARAK DA, ŞEF SALGAR'IN DOĞUM GÜNÜ OLMASI NEDENİYLE HAZIRLANAN BİR ÇİÇEK BUKETİ, RUYİAD YÜKSEK İSTİŞARE KONSEYİ ÜYESİ RÜŞTÜ MERTCAN TARAFINDAN VERİLDİ. BU SEROMONİLER SONRASI, DERNEK ÜYEMİZ VE KORO SANATÇISI SN.FETTAH CANKURTARAN TARAFINDAN RUYİAD BAŞKANIMIZA YAHYA KEMAL BEYATLI'NIN ÇERÇEVELİ FOTOĞRAFI SUNULDU.

TOPLUCA KONUKLARLA YENEN AKŞAM YEMEĞİ ESNASINDA DA GÜZEL SOHBETLER YAPILDI. TEKRAR TEŞEKKÜR EDİLEREK, GECEYE SON VERİLDİ. SON DERCEDE ANLAMLI VE MUHTEŞEM BİR SALI SOHBET ETKİNLİĞİ ANILARIMIZA DAHİL EDİLMİŞ OLDU.

Etkinlikler

Arşiv
Sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Copyright © 2014 Ruyiad Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap